MSC – TAKO BLIZU, A TAKO DALEČ

Kakšen občutek bi vas prevzel, če bi vas do nastopa na TV kvizu MALE SIVE CELICE ločila le ena sama točka?
Prav to se je zgodilo trem učencem 7.c razreda, Žigi, Nejcu in Dinu. Prvi del preizkusa so opravili z odliko in se uvrstili med najboljših 8 ekip. Nato so se na ustnem delu pomerili v parih in zmagovalci parov so se uvrstili v televizijski del. Malo zmede, nejasnost pri enem vprašanju in za eno točko smo izgubili. To je sicer vseeno pomenilo daleč največji uspeh naše šole na tem tekmovanju, a malo žalosti je vseeno bilo.
Čestitke tudi drugi ekipi (Jure, Zala in Amar), ki je dosegla 38. mesto.
Uredništvo oddaje nam je zaradi omenjene nejasnosti pri enem od vprašanj ustnega dela ponudilo ponovno možnost pisnega testa, katero smo seveda z veseljem in hvaležnostjo sprejeli. Vendar tokrat točk za ustni del ni bilo dovolj.
Vseeno smo zadovoljni z znanjem, ki smo ga v tem času pridobili. Upamo pa na še boljšo uvrstitev naslednje generacije.

Žiga, Jure, Zala, Amar, Din, Nejc