Spoštovani starši!

Verjetno ste že v preteklih šolskih letih opazili, da je sodelovanje naše šole s Pokrajinskim muzejem Kočevje na visoki ravni. Letos pa so se zaposleni v Pokrajinskem muzeju Kočevje še posebej potrudili in sledili našim željam po še globljem sodelovanju, ki bo lahko povezalo njihovo strokovno znanje in njihove razstave z našim šolskim kurikulumom. Pripravili so veliko število različnih učnih ur in učnih minutk, ki jih bodo naši učenci lahko obiskovali pri različnih predmetih. Zaradi vsega vloženega truda, izjemne priložnosti za učence, zaradi možnosti pridobitve dodatnega in poglobljenega znanja, smo se odločili za muzejski abonma za učence in to vključili v letni načrt šole. Predlog je bil soglasno potrjen na svetu staršev in svetu šole.

Cena muzejskega abonmaja za učenca je 5€. V okviru tega:
 bodo učenci lahko obiskovali vse stalne, občasne in gostujoče razstave,
 imeli prost vstop na vse muzejske prireditve,
 imeli organizirana brezplačna vodstva po vseh razstavah,
 imeli možnost do srečevanja s kustosi,
 v okviru abonmaja bodo imeli 6 delavnic v muzeju (muzejske minutke)
 in kar je najpomembneje – abonma ne bo veljal le v šolskem času, temveč tudi popoldne in med vikendi.

Denar za muzejski abonma (5 €) bodo pobirali razredniki v naslednjih dveh tednih.

Sam sem prepričan, da bomo na ta način približali dober muzej, ki ga imamo, najprej učencem in zatem še vsem vam – staršem. Skupaj moramo graditi odnos do preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Z muzejem je to zagotovo bolj strokovno in lažje.

Zahvaljujem se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljam.

Ravnatelj

Peter PIRC