JSKD je skupaj s 15-imi šolami nominiral tudi našo šolo za naj kulturno šolo leta 2016. Ob tej priložnosti smo se udeležili dogodka in prireditve, ki je potekala v četrtek, 22.9.2016, pod okriljem Občine Žalec v tamkajšnjem kulturnem domu.

V dopoldanskem času sta se učenki Rebeka Padovac in Nina Tabaković skupaj z mentorico Matejo Junc udeležili delavnic, ki jih je organiziral JSKD.

V popoldanskem času pa je bila prireditev, ki so jo pripravili mentorji in učenci OŠ Petrovče(naj kulturne šole 2015) iz Občine Žalec. Po bogatem kulturnem programu in nagovorih: direktorja JSKD Igorja Teršarja, župana Žalca Janka Kosa in tamkajšnje ravnateljice Irene Kolar je sledil zaključek prireditve, razglasitev nagrajenih šol za izredne dosežke in razglasitev naj kulturne šole.

Naša šola je prejela priznanje za izredne dosežke na področju lutkovne dejavnosti, ki sta jo vodili mentorici Tina Stopar in Urška Rupnik in priznanje za naziv kulturna šola za obdobje 2016-2021.

Naziv naj kulturna šola je za leto 2016 je prejela OŠ Luisa Adamiča Grosuplje.

Nominacija je potrditev, da naši učenci in njihove mentorice delajo izjemno, zato vsem skupaj iskrene čestitke.

Magda Gornik, pomočnica ravnatelja