V četrtek, 25. 5. 2017 smo imeli na naši šoli bralno noč. Zbrali smo se pred kinom, kjer smo si ob 18.00 ogledali film Gospodična nemitežit. Po filmu in pogovoru o filmu s strokovnjakinjo smo se odpravili v šolo, kjer smo večerjali in se nato udeležili delavnice. Ta je bila nekakšen lov na zaklad, ki pa so ga predstavljale vrečke, polne različnih stvari. Ko smo stvari zložili iz vrečk smo ugotovili, da so vse nekako povezane s Francetom Prešernom. Sledil je »talent šov«, oz. pokaži kaj znaš v katerem smo morali učenci uporabiti najdene stvari ter v svoj nastop vključiti poeta. Po končanih delavnicah smo se odpravili v telovadnico, kjer smo si na blazinah postlali, nato pa po želji brali pozno v noč.

Dogodek je bil super, posebej rada pa bi se zahvalila učiteljicama Tanji Lavrič in Tini Stopar, ki sta noč branja organizirali.

Maja Buzuk, 9. B