V torek, 17. 1. 2018 je učence 1. c v sklopu projekta Bralnice pod slamnikom obiskala pisateljica Barbara Hanuš. Že pred njenim prihodom so učenci in učiteljici pridno prebirali njena dela. V času pouka so uspeli prebrati štiri njene knjige Morski ježek in mala morska deklica, Maškare, Rojstni dan in Novoletna smrečica. Učenci so bili nad njenimi prebranimi deli zelo navdušeni, še posebej jih je navdihoval črni muc, ki se pojavlja v skoraj vseh prebranih knjigah. Učenci so težko pričakali dan obiska pisateljice. Že ob njenem vstopu v učilnico so jo zasuli s pozdravčki in objemčki. Učenci so pisateljici skozi pripovedovanje njenih zgodbic aktivno sledili in z njo sodelovali. Med drugim jim je tudi nazorno opisala kako iz malih slikic, ki se pojavljajo v revijah, kot so Cicido, Ciciban in podobne, nastane prava knjiga…. Čas je seveda prehitro minil, učenci so se le stežka poslovili od pisateljici. V slovo so ji zaplesali mačji ples in podarili v spomin mucka.

Učenci in učiteljici 1.c

Kaj pa o srečanju pravi pisateljica?

Vsak avtor je vesel, če so poslušalci na srečanje z njim pripravljeni. Učenci 1. c OŠ Zbora odposlancev Kočevje so z učiteljicama Tino Stopar in Nino Ivančič prebirali moje knjige, ob njih so likovno ustvarjali, izdelali so morske ježke, pripravili pa so tudi čisto pravi mačji ples. V torek, 16. januarja, so nestrpno čakali, da so mi vse to pokazali. Z zanimanjem so prisluhnili mojim novim zgodbam in navdušeno sodelovali pri besednih igrah. Med igrivimi prvošolci sem preživela zabavno in ustvarjalno uro, uživali so otroci, uživala pa sem tudi jaz.

(Povzeto iz spletne strani Bralnice pod slamnikom)