V četrtek, 31. maja, smo prvošolci preživeli dan z gasilci.

Obiskali smo gasilsko postajo, kjer sta nam gasilka Saša in gasilec Igor razkazala  opremo, oblačila in pripomočke. Ogledali smo si gasilska vozila ter preizkusili lučke in sirene.

Tudi za naše učiteljice  sta gasilca pripravila nekaj- prav poseben in zabaven izziv. Kar se da hitro so morale obleči gasilska oblačila, si nadeti čelado in potem z brentačo ciljati v tarčo. Mi smo seveda navijali na ves glas.

A to še ni bilo vse. Na šolskem dvorišču sta nas pričakala še dva gasilca, Polonca in Andrej. Pripravila sta nam gasilski poligon z zabavnimi igrami, pri katerih smo morali biti hitri, natančni in previdni. Spoznali smo, da delo gasilcev ni mačji kašelj.

Še enkrat bi se radi zahvalili gasilcem Saši Vesel, Polonci Kalič, Igorju Kaliniču ter Andreju Grabrovcu, ki so namenili svoj čas in znanje nam, najmlajšim.