Pred bližajočim praznikom velika noč smo se štiri učiteljice odločile povezati. Ustvarile smo učno uro, ki je bila neobičajna, saj smo povezale učenje angleščine, spoznavanje kuharskih postopkov in na koncu začinile uro z ustvarjanjem.
Naši učenci so tako spoznali nekaj angleških besed na temo praznika velika noč, si ogledali in poslušali YouTube posnetek z navodili za delo, kako se pravilno skuhajo jajca in ter izdelali velikonočni venček.
Naj ponovimo pridobljena znanja:

• Angleži veliko noč imenujejo Easter.
  • Velika noč se praznuje z izmenjavo velikonočnih pirhovEaster eggs.
  • Nekateri izdelajo velikonočne košare, v katere položijo narcisedaffodils in jajčkaeggs. Otroci včasih tekmujejo, kdo ima najboljšo košarobasket, in zmagovalec dobi velikonočno jajce.
  • Velikonočni zajčekEaster bunny je pomemben del velikonočne tradicije v Angliji. Trgovine so polne takšnih in drugačnih zajčkov, ki si jih ljudje podarjajo med sabo. Velikonočni zajček “skrije” jajca v hiši, ki jih otroci na veliko noč iščejo.
  • Kuhanje jajc: YouTube posnetek: https://www.youtube.com/watch?v=sp-L4oZVjG8 (pridobljeno dne, 8 .4. 2020) in
  • likovni izdelki otrok pa so predstavljeni v videu.

Učiteljice: Nikolina, Jasmina, Neža in Martina