VPIS V SREDNJO ŠOLO

Dragi devetošolci, spoštovani starši!

Obveščam vas, da boste letos prijavnice za vpis v srednjo šolo izpolnjevali sami.

Po nasvetu predstavnice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, je najbolje, da se to naredi na daljavo, saj se še vedno uradno ne ve, kdaj se vrnemo v šolo.

SLEDITE ŠTIRIM KORAKOM

1. Poiščete naslov svoje srednje šole, program in naziv poklicne izobrazbe.

Pojdite na spletno stran šole. Pod Svetovalna služba kliknete Vpis v srednjo šolo, nato kliknete Glavni del Razpisa za vpis v SŠ dobite na tej povezavi.

Odpre se vam nekaj nepreglednega, a z miško drsite čez več strani.

Razpored šol po regijah se začne z Gorenjsko regijo na strani 11, greste naprej.

JV Slovenija (Kočevje, Novo mesto) je na strani 14.

Osrednjeslovenska regija z Ljubljano je na strani 19.

Poiščete svojo bodočo šolo in gledate stolpce:

‘Vzgojno izobraževalni zavod’ – tukaj je ime šole in naslov, ‘Program’ in ‘Naziv poklicne izobrazbe’. Te podatke boste vpisali na prijavo za srednjo šolo.

Bodite pozorni na trajanje izobraževanja: 3 leta ali 4 leta, da boste napisali pravi program.

Tisti, ki greste v gimnazije: Program je ‘gimnazija’, pri nazivu pustite prazno.

Na spodnji sliki je primer delnega pogleda na strani 14, kjer najdete Kočevje in Novo mesto.

2. Izpolnite prijavnico

Pojdite na spodnjo povezavo in nato kliknite na ”Nova prijavnica za vpis v srednjo šolo”, kjer dobite obrazec prijave.

Če doma nimate tiskalnika, lahko dobite obrazec v avli šole. Prazni obrazci bodo v škatli. Vzemite samo en obrazec in ne brskajte po škatli.

Če boste šli v šolo, pojdite posamično in se držite vseh ukrepov glede higiene rok in medsebojne razdalje.

V šoli lahko dobite prazen obrazec že od petka, 17. aprila, med 8.00 in 12.00.

Pripravila sem primer delno izpolnjene prijavnice, poglejte si jo tukaj.

Posebej pozorni bodite na tisto, kar je obarvano zeleno. Vse, kar je obarvano rahlo raza, izpolnite starši.

Na tretji strani izpolnite samo rubriko ”Podatki o  izobraževanju v osnovni šoli”.

3. Oddate prijave

Izpolnjeno in podpisano prijavo oddate v škatlo, ki bo v ta namen v avli šole.

Prijave morate oddati do srede, 22. aprila 2020, do 12.00.

Zelo pomembno: Vsak lahko odda samo eno prijavo!

4. Obvestite o oddaji prijave svetovalno delavko

Ko boste prijavo oddali, me o tem obvestite. Imate različne e-naslove, zato mi sporočite po spodnjem vzorcu:

Janez Novak je oddal prijavo na Srednjo elektro šolo NM, za elektrotehnika.

Seveda sem vam na voljo tudi za vsa dodatna vprašanja in pojasnila.

meta.rupar@oszboraodposlancev.si

Držite se zgoraj opisanih korakov, ne raziskujte po spletu, kjer so drugačna navodila. Vsako vašo prijavo bo podpisal ravnatelj, tajnica jih bo žigosala in oddala.

Lepo vas pozdravljam in upam, da se kmalu vidimo.

Ostanite zdravi in res zelo nujno, ko greste v šolo, se izognite vsem stikom!

Meta Rupar, pedagoginja