Učenci od 4. do 9. razreda si še vedno lahko v času, ko poteka pouk na daljavo, izposodite knjige iz šolske knjižnice po predhodnem naročilu na moj  elektronski naslov:

marjeta.silc.marincelj@oszboraodposlancev.si

V knjižnico pa zaradi ukrepov še vedno ne smete vstopati in si prosto izbirati knjig med policami.

Knjižnično gradivo naše knjižnice je v celoti obdelano v knjižničnem sistemu COBISS, zato si od doma lahko v omenjenem sistemu ogledate oziroma poiščete željene knjige (preverite ali je na primer določena knjiga v knjižnici). Lahko brskate po katalogu naše, šolske knjižnice, lahko pa tudi po katalogu Knjižnice Kočevje.

Nekateri sistem že poznate, večina pa ne, zato vam posredujem povezavo na poučen video o iskanju gradiva v COBISS-u, ki ga je pripravila in posnela knjižničarka Andreja Mišič iz Osnovne šole Prule Ljubljana in ga objavila na spletni strani.

Povezava na omenjeni video:

Vsekakor pa  še vedno lahko vprašate  mene, ali imamo določeno knjigo prosto za izposojo.

Izbrane knjige boste po mojem odgovoru in dogovoru o času lahko prevzeli v mali avli šole na rumeni klopci pri vhodu v pritličju na TZO. Na knjigi bo listek z vašim imenom.

Vse izposojene knjige pa boste vračali takrat, ko se boste vrnili v šolo.

Lep pozdrav in ne pozabite na branje.

Knjižničarka Meta