V sredo, 31. 3. 2021 se je kar lepo število učencev 1. – 3. razreda odzvalo povabilu na Pravljični večer. Pravljični večer smo namenili spominu na odličnega in priljubljenega pravljičarja H. C. Andersena. V uvodnem delu so učenci spoznali pravljičarja H.C. Andersena. V 1. in 2. razredu so nadaljevali večer s pravljico Zlatolaska in trije medvedi, v 3. razredu pa s pravljico Vžigalnik. Po končani pravljici in pogovoru ob slikanici je sledilo iskanje skritega zaklada. Seveda so bili učenci nad najdbo zaklada navdušeni, prav tako nad samim zakladom. In kaj se je skrivalo v zakladu? Vsak učenec je dobil rolico z izzivi ter sladko presenečenje.  V skritem zakladu učencev 1. in 2. razreda se je skrivala knjigica Zlatolaska in trije medvedi v obliki pobarvanke. V zakladu tretješolcev pa povzetek življenja in del H.C. Andersena ter kviz. Prav vsi učenci  so dobili še poseben izziv in sicer list papirja na katerem je bila naključna sličica. In prav ta izziv jih bo popeljal v svet pravljic, pesmic, rim,… Učenci se bodo tako doma prelevili v pesnike, pisatelje in pod sličico zapisali zgodbico, pesmico, rimo, šalo… in nato popisane liste vrnili učiteljici v šolo, da skupaj pripravimo razstavo del.

Čeprav je bil pravljični večer krajši od prvotne ideje smo se vsi skupaj vseeno imeli zelo lepo in nepozabno.