Ob zaključku bralnega projekta Bralnice pod slamnikom  je v petek, 15. aprila, obiskal prvošolčke priljubljeni slovenski ilustrator Peter Škerl. Pred tem smo prebirali in pregledovali  slikanice z njegovimi ilustracijami in tudi sami ilustrirali njegove zgodbe. Pripravili smo razstavo svojih izdelkov in ilustratorjevih knjig. Peter Škerl nam je pripovedoval o svojih začetkih ustvarjanja in razlagal, kako nastajajo ilustrirane zgodbe. Najbolj pa smo se razveselili ugank, ko je pred našimi očmi risal junake iz svojih slikanic, mi pa smo morali uganiti, katerega junaka riše. Tako je ustvaril tri ilustracije, ki nam jih je podaril. Odslej bodo krasile stene naše šolske knjižnice. Mi pa bomo še naprej prebirali  zgodbe, ki jih doslej še nismo in uživali ob njegovih  duhovitih slikanicah.

Napisala knjižničarka Meta Šilc Marincelj