V 5. C se trudimo ne samo z besedami, ampak tudi z dejanji narediti nekaj, kar bo dobro za naše okolje in živa bitja okrog nas. Povezati gospodinjstvo z ekologijo? Nič lažjega! Oblačila predstavljajo velik delež odpadkov. V Sloveniji zavržemo več kot 12 kilogramov oblek na osebo letno. Mi smo se odločili, da bi radi svoj delež odpadkov vsaj malo zmanjšali. Prinesli smo stare majice in jih skupaj pod mentorstvom učiteljice Nine Recek ter s pomočjo dijakov Gimnazije in srednje šole Kočevje razrezali ter iz trakov skvačkali čisto prave pravcate tepihe. Navdušenim nad novo naučenim praktičnim znanjem in pisanimi tepihi, ki bodo krasili naš razred, imamo zdaj še več zagona in motivacije za naslednje ekološko usmerjene podvige.

5. C in razredničarka Petra Kersnič