3. ETAPA: OGREVALNA ETAPA 22.4.2016
Pomladanski začetek kolesarjenja smo imeli v petek, 22.4.2016. Dobili smo se takoj po šoli. Bilo nas je 9, spremljala in vodila sta nas psiholog in ravnatelj.
Po gozdni cesti smo se odpeljali proti brunarici v Dolgi vas, kjer je bil prvi postanek. Nekateri so ga izkoristili za vožnjo po smučišču navzgor in hitro ugotovili, da je stvar težja, kot se je zdelo. Pot nas je vodila naprej po gozdni cesti, preko travnika do Livolda. Skozi Mestni Log smo se odpravili proti mestu, v Ulici heroja Marinclja pa smo zavili proti pokopališču do Cvišlerjev. Z asfalta smo zavili na poljsko pot, ki nas je mimo farme vodila do Šalke vasi in kasneje do Rudniškega jezera. Obkrožili smo ga in preko Trate prišli na naše izhodišče, pred šolo. Klopca, sonce, piškoti in sok in dobra volja, tak je bil naš zaključek.

Podatki o poti:
– Dolžina – 16,6 km
– Čas vožnje – 1 ura in 6 minut
– Povprečna hitrost – cca. 15 km/h
Kmalu se bomo odpravili na novo, že 4. letošnjo etapo.