V 1.c damo velik poudarek  branju knjig, pripovedovanju, izmišljanju zgodbic, poustvarjanju… Vsa pridobljena znanja skrbno povežemo in dopolnjujemo z  ostalimi učnimi vsebinami.

Mesec december je bil tako v 1. C še posebej pravljično obarvan. Vsak dan smo se trudili ali prebrati eno pravljico ali prisluhniti pripovedovanju pravljice sošolca, oziroma sošolke. Za piko na i smo v sodelovanju s centrom medgeneracijskega učenja Ljudske univerze Kočevje gostili prav posebno gostjo, upokojeno učiteljico Nevo Oberstar, katera nam je prebrala kar pet pravljic, nas skozi zanimive zgodbe popeljala v pravljični svet  ter nam v Ljudski knjižnici prikazala postopek izposoje knjig. Vse zgodbice smo povezali z ostalimi učnimi vsebinami in se zares veliko novega naučili. Kot zahvalo gospe Nevi Oberstar smo v učilnici pripravili razstavo  vseh zbranih del in ji za zaključek zaigrali igrico Rokavička. Gospe Nevi smo predstavili tudi Mačka Murija, kateri tedensko potuje po domovih učencev in jim pomaga pri družinskem braju ter drugih vsakdanjih opravilih.