Po dolgem uvajalnem obdobju prvošolčkov v 1. b nam je končno uspelo pobegniti v učilnico na prostem. V godu smo našli miren kotiček, ki nam je nudil popolno oporo za učenje in raziskovanje. Preko gibanja in glasbe smo spoznavali zvoke ptic, šumenje listkov in dreves, premikanje kamenčkov pod nogami, prepoznavali zvoke gozdnih škratkov… S pesmijo smo pozdravili gozdne prebivalci in se podali v svet raziskovanja in učenja. Današnja naloga je bila predvsem utrjevanje znanja iz matematike. S pomočjo naravnih materialov smo utrjevali množice, prirejali, urejali, šteli. Ob koncu učne ure smo ves nabrani material med seboj primerjali in izdelali čudovite slike. Slik ob odhodu v šolo nismo razdrli saj želimo, da si jih v miru ogledajo prav vsi gozdni prebivalci in morebitni mimoidoči sprehajalci.

Učenje v gozdu nam je bilo zelo všeč. Učenje v naravi je veliko zabavnejše in komaj čakamo, da se zopet vrnemo. Da nam le vreme ne zagodi preveč.