Spoštovani starši,

seveda je val okužb v 19. tednu zajel tudi našo šolo. Če vlada na pritiske ravnateljev ne bi spremenila odloka, bi bila danes šola zaprta, tako pa kot vidite z zelo majnimi omejitvami peljemo pouk normalno naprej za naše učence, ki jim mora biti šolanje res omogočeno izključno v šolski stavbi. Za to bom in bomo naredili vse…

Od srede naprej bi v primeru starega odloka poslal na šolanje na daljavo še 7 oddelkov, tako pa je zanje odrejeno vsakodnevno testiranje, učenci pa so v šoli, tam kjer morajo biti. To pomeni, da bi bilo na daljavo 127 otrok popolnoma po nepotrebnem in bi to tudi za vas pomenilo, da med vikendom ne morete nikamor… Tako pa – karanten ni, s presejalnim testiranjem pa smo v vseh 7 oddelkih odkrili 5 novih okužb. Na tak način bomo to kritično obdobje obvladali, otroci pa bodo spet prišli v rutino, ki je sedaj zelo, zelo načeta…

Trenutno imamo na šoli potrjenih 39 okužb z virusom pri otrocih, ter 11 pri delavcih šole. Na daljavo pa je samo še danes po starem odloku 1 oddelek.

Če pride do okužbe v oddelku, vas o presejalnem 7-dnevnem testiranju oddelka za vse otroke obvestim po e-pošti in SMS-u. Izjeme so pri tem testiranju samo preboleli v zadnjih 45 dnevih, zato vas vse prosim, da takoj do razrednika pošljete potrdilo o preboleosti otroka. Vsi ostali se morajo testirati, učenci višjih razredov v učilnicah 1. uro, učencem 1. triletja pa seveda lahko pomagate, kot to običajno delate ob PON, SRE in PET. Prav tako ne pozabit, da ste dolžni v 12 urah od potrditve okužbe otroka s PCR testom, to javiti razredniku.

In še nekaj obvestil:

1. če še kdo potrebuje točne podatke o novih ukrepih, si jih lahko vedno prebere na tej povezavi

https://www.oszboraodposlancev.si/2022/01/18/novi-ukrepi-glede-omejevanja-virusa-sars-cov-2/

2. starši devetošolcev ne prezrite obvestila, ki ga je na spletni strani za vas pripravila svetovalna delavka Meta Rupar

https://www.oszboraodposlancev.si/2022/01/20/obvestilo-za-devetosolce-in-njihove-starse/

3. v tem tednu bomo imeli ocenjevalno konferenco, ki bo letos bolj informativne narave, saj je bil spremenjen pravilnik o ocenjevanju in je število ocen vezano na celo šolsko leto… O ocenah boste seveda obveščeni preko razrednikov.

Seveda vas pa konstantno vabim in pozivam, da se preko maila ali telefona naročite na govorilne ure pri razredniku ali učitelju, saj je to edini način, da lahko skupaj naredimo največ za otroka. Še enkrat pošiljam seznam in vas vabim (v živo potrebujete PCT pogoj, po ZOOM-u pa ni pogojev).

http://www.oszboraodposlancev.si/govorilne-ure-2/

4. In še na koncu… Prejšnji teden sem začel opominjati na velika dela v mestu, ki so pred nami – prenova Ljubljanske ceste. To je velik občinski projekt in zato je g. župan nagovoril vas starše, ki imate otroke na eni od naših stavb… Tudi sam se pridružujem njegovim besedam, predvsem pa opominjam na slikico, ki je v dokumentu za šolo na Reški in za šolo v Gaju na 2. strani… Tako blizu imajo nekateri učenci do šole, pa tega ne izkoristijo za peš prihod. Za vse bo poskrbljeno v prihajajočem obdobju, na vas je le, da se pogovorite z otrokom in mu tudi zaupate, da marsikaj zmore sam… 

Verjamem, da tudi vam ni v interesu bentiti v koloni, ker imate gotovo dovolj pametnejšega dela:)

Lep vikend vam želim in pazite nase…

Vaš ravnatelj