V torek, 4. 10. 2022, so imeli učenci 6., 7., 8. in 9. razreda kulturni dan ob občinskem prazniku. Letošnje tematsko leto je posvečeno 150-letnici srednjega šolstva na Kočevskem, zato sta bila v ospredju tega dne šola in izobraževanje. Najprej smo spoznali, kako se je razvijalo šolstvo na Slovenskem, nato smo pisali pisma generacijam učencev, ki bodo našo šolo obiskovali čez 200 let, in jim tako zapustili neprecenljive spomine o svojem izobraževanju. Sledila je učna ura ročnih del, pri kateri smo se preizkusili v šivanju. Dan smo končali s proslavo z naslovom Tu, kjer se šolam.

Marsikateri učenec je na ta dan spoznal, da je šola res ZAKON. Želimo si, da bi še dolgo ostalo tako …

Dotlej pa ne pozabite: bodite radovedni, odgovorni, zahtevni, izkoristite vse, kar vam na šoli ponujamo! Nihče nam namreč sreče ne podarja, srečo si ustvariš sam!

Vodja dejavnosti

Katja Koleta