V petek, 20.1.2023, bo za učence 7., 8. in 9. razreda organizirano predavanje Medvrstniško nasilje. Predavala bo kriminalistka Sanda Štemberger.
Medvrstniško nasilje je žal pogosto prisotno, verjamem, da ste za nekaj primerov v zadnjem času slišali tudi iz medijev. Na naši šoli imamo do nasilja ničelno toleranco, se pa zavedamo, da se vsi lahko naučimo še kaj novega. Zato je pomembno, da predavanju prisluhnete z vso resnostjo, saj bo govora o zelo pomembnih rečeh, ki jih mora poznati vsak od nas.
Učenci v petek počakate v svojih razredih, kjer bi imeli po urniku pouk. Učitelji vas bodo pospremili v malo šolsko telovadnico. Tam se posedete po blazinah in sledite predavanju. Dobrodošlo bo, če si na to temo pripravite tudi kakšno vprašanje.
Predavanje bo potekalo po naslednjem vrstnem redu:

Urnik:
1. šolska ura: 7. A, 7. B in 7. C razred
2. šolska ura: 8. A, 8. B in 8. C razred (malicate v učilnicah – kot ponavadi)
3. šolska ura: 9. A in 9. B razred

Psiholog: Peter Gradišar