PRVI ŠOLSKI DAN

3. 9. 2012 je zopet zazvonil šolski zvonec in učenci so ponovno prestopili vrata šole. Še posebej pomemben dan je bil za prvošolčke. Vrata Osnovne šole Zbora odposlancev je prestopilo 52 prvošolčkov. Učiteljice in starejši učenci smo jih ob 10.00 uri sprejeli v dvorani Šeškovega doma. Ob prihodu v dvorano smo vsakega prvošolčka pogostili z liziko, nato pa so prisluhnili petju pevskega zbora Piki Jakob, pozdravnemu govoru gospoda ravnatelja Petra Pirca, ter si za zaključek ogledali še igrico Prvi šolski dan v Mišji šoli, katero so zaigrali učenci gledališke in lutkovne skupine naše šole. Po uvodnem kulturnem programu smo vsi skupaj odšli v šolo na Reški cesti. Prvošolčki so odšli v matične učilnice. Tam so spoznali svoji novi učiteljici in sošolce. Medtem, ko so se prvošolčki v učilnicah spoznavali z novimi sošolci in učiteljicama, so starši odšli v učilnico nadstropje višje. Tam so imeli za starše policisti pripravljeno predavanje o Varnem obnašanju v prometu. Kot bi mignili se je ura obrnila naokoli in že smo vsi z različnimi občutki, ter vtisi odšli domov.

Image00018Image00019Image00020Image00026Image00028