MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE OPB 1. in 4. RAZREDOV

V petek, 2.3.2011 smo imeli v OPB zelo zanimivo popoldne. Učenci 1.r smo se odpravili v šolo v Gaju, kjer so nas že pričakovali otroci 4.r. Z veliko nezaupljivostjo so prvarčki počasi in previdno vstopali v razred, kjer so jih čakali četrtarji. Ogledovali so si razred in vse velike otroke. Ob spodbudi so se posedli na stolčke. Najprej smo se predstavili drug drugemu. Med sabo se otroci niso poznali, ugotovili pa so, da poznajo bratce ali sestrice nekaterih otrok.
Dea je prebrala pravljico in povabila otroke k skupnemu igranju družabnih iger. Otroci so se še malo posladkali, nato pa smo se odpravili v telovadnico, kjer so otroci igrali boj in se še prosto poigrali. In ker je bil 4. marec mednarodni dan otrok v medijih, smo na druženje povabili tudi ekipo radia Univox, saj je prav da se ta dan sliši v medijih čim več otroških glasov. Otroci so bili v družbi novinarke zelo zgovorni, druženje pa se jim je zdelo enkratno. Na njihovo pobudo, nam bodo četrtarji vrnili obisk. Z veseljem jih že pričakujemo.

Učiteljici Nina Zver in Jasna Žagar

Image00001vesnaImage00003vesnaImage00006vesnaImage00008vesnaImage00013vesnaImage00016vesnaImage00019vesnaImage00021vesnaImage00028vesna