MEGA ABECEDA

V torek, 21. maja 2013, sta se učenki OŠ Zbora odposlancev, Sara Merhar in Lia Šalehar, udeležili posebne oddaje televizijskega kviza Male sive celice, Mega abeceda. Lia se je skupaj z Majo Rovtar oddaje udeležila kot navijačica oz. v spodbudo Sari. Ker pa ene tekmovalke na kviz ni bilo, je ravno Lia dobila priložnost za sodelovanje.
Kmalu smo vsi skupaj ugotovili, da snemanje televizijske oddaje ni enostavno. Tudi ploskanje ni tako spontano, kot je videti, saj ti prav naročijo, kdaj je potrebno ploskati, kdaj prenehati … Zato je bilo prisotne kar nekaj treme, vendar je za bolj sproščeno vzdušje poskrbel vsem znani voditelj Pavle Ravnohrib.
Sara in Lia nam bosta zaupali, kako sta doživeli to izkušnjo:

»Da bo dan res poseben, sva ugotovili takrat, ko so naju poklicali k maskerki. Tam so naju naličili kot prave zvezdnice. Bilo je super! Sledilo pa je snemanje oddaje, ki je zelo zapleteno in dolgo. Največ časa so vzele priprave mikrofona, kamer, vprašanj… Nato pa se je končno začelo. V zraku je vladala trema, ki pa je najbrž najbolj zadela prav naju. Že v prvem krogu sva za nasprotnika dobili kasnejša finalista, zato se nama ni uspelo uvrstiti v finalno oddajo. Veseli sva bili nove izkušnje, ki je vsekakor ne bova pozabili, snemanja v studiu ter spoznavanja novih ljudi. Žal nama je, da se že prej nisva prijavili na to tekmovanje. Za sodelovanje sva bili nagrajeni z super izletom v Benetke.«

Termin oddaje: Sobota, 25. maj 2013, ob 9:35 na prvem programu TV Slovenija. Oddaja je tudi na internetu.

Sari in Lii čestitamo za pogum in odlično zastopanje naše šole!

Pripravili: Peter G., Sara M. in Lia Š.

2013-05-21 11.01.172013-05-21 12.09.162013-05-21 12.26.332013-05-21 12.26.44