MOJA RODNA DOMOVINA


Zaključno slavnostno prireditev MOJA RODNA DOMOVINA smo pripravili na naši šoli v čast in zahvalo vsem učencem, ki so s svojimi prispevki sodelovali na nagradnem natečaju, njihovim mentorjem, učiteljem in družinam. Potekala je 6. junija 2013 v avli šole Zbora odposlancev. Ta datum pa ni bil izbran zgolj po naključju; bil je izbran v povezavi s Primožem Trubarjem, očetom slovenskega knjižnega jezika, katerega državni praznik – dan Primoža Trubarja – praznujemo 8. junija.

V začetku letošnjega maja se je zaključil literarni natečaj MOJA RODNA DOMOVINA. Že četrtič zapored ga je razpisala Osnovna šola Vič Ljubljana v sodelovanju s Koordinacijskim odborom domoljubnih in veteranskih organizacij Slovenije. Namen natečaja je bil spodbuditi mlade k razmišljanju o domovini, prebuditi zavedanje o pripadnosti svojemu narodu, jeziku, prostoru in tako razvijati svojo ljubezen do domovine. Natečaj je bil namenjen učencem od 6. do 9. razreda osnovne šole. V svojih spisih, razmišljanjih, črticah, pesmih in anekdotah so izrazili odnos do domovine, kjer so se rodili, kjer živijo in so srečni.

Na razpis se je odzvalo 105 šol iz 53 občin. Komisija je prebrala 152 literarnih prispevkov in za najboljše prispevke nagradila 52 učencev. Zato se je organizacijski odbor odločil, da bodo glede na zainteresiranost ravnateljev zaključne prireditve potekale v treh slovenskih krajih:

v Kočevju na OŠ Zbora odposlancev,

v Velenju na OŠ Šalek in

na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Tako so v Kočevje na našo šolo prispeli naslednji mladi nagrajenci in njihovi mentorji:
Tina Nosan, 8.r, OŠ Brusnice, mentorica: Darja Šinkovec; občina Novo mesto;
Anamarija Rebolj, 8.r, OŠ Dobrepolje, mentorica: Ema Sevšek; občina Dobrepolje;
Sara Goljevšček, 9.r, OŠ Ob Rinži, mentorica: Majda Žagar; občina Kočevje;
Maša Klun, 8.r, OŠ dr. Franceta Prešerna, mentorica: Marinka Mate ; občina Ribnica;
Tara Beznik, 7.r, OŠ Stara Cerkev, mentorica: Gabrijela Pohar; občina Kočevje;
Evgen Šmid Žagar, OŠ Semič, mentorica: Anica Jakša; občina Semič;
Tina Mihelič, 7.r, OŠ Stari trg ob Kolpi, mentorica Marija Volf; občina Črnomelj;
Manca Staniša, 8.r, OŠ Zbora odposlancev, mentorici: Bojana Božič in Jadranka Zekić; občina Kočevje.

S klikom na to povezavo, pa si lahko preberete nagrajeno delo naše učenke Mance Staniša.

organizator prireditve: Nikolina Pleše

 

 

IMG 8712IMG 8713IMG 8716IMG 8717SAM 3429SAM 3430SAM 3433SAM 3434SAM 3438SAM 3440SAM 3443SAM 3447SAM 3448SAM 3451SAM 3453SAM 3457SAM 3462SAM 3469SAM 3471SAM 3474SAM 3476SAM 3480SAM 3492

Dostopnost