GLASBENO-KULTURNI DAN ZA UČENCE 7. IN 8. RAZREDA

V sredo, 19. 6. 2013, so imeli učenci sedmih in osmih razredov glasbeno-kulturni dan. Razdeljeni so bili v 5 različnih delavnic.
V ustvarjalni delavnici so učenci s pomočjo učiteljice Martine Porente Pleše, ki je bila sicer navdušena nad idejami učencev, z različnimi tehnikami izdelovali inštrumente. Uporabljali so lepenko, kolaž papir, tempere, in ostale dodatke. Izdelali so kitare, violino, saksofon, in tudi glasbeno skrinjico. Nekateri so delali v skupinah, parih, nekateri pa kar samostojno. Izdelke bodo učenci pozneje razstavili v avli šole.
Nekaj učencev je ustvarjalo v delavnici električne kitare, kjer so se z velikim zanimanjem učili njenega delovanja. Pod vodstvom mentorja Uroša Obranoviča so se preizkusili tudi v samem igranju.
Učenje bas kitare pa je bila naslednja delavnica, kjer so se učenci prav tako učili njenega delovanja. Učitelj Gorazd Križ je povedal tudi nekaj zanimivosti kot na primer, od kod izvira beatbox in ga kasneje tudi izvajal. Učenci so bili navdušeni nad izbiro delavnice.
Iz bobnarske delavnice, ki je »uradno« najglasnejša danes, je odmevalo po celi šoli. Učenci so si zapisovali ritme, se učili tehnike igranja, igrali na bobne in se imeli super. Delavnico je vodil Dorian Granda.
Iz pevske delavnice se je slišalo petje učencev, ki so prepevali Somewhere over the rainbow, katera jim je bila zelo všeč. Učili so se tehnike petja in igranja na Orffove inštrumente, kot tudi dihanja. Povedali so, da jih bolijo noge, saj so večinoma stali. Drugače pa jim je bila delavnica pod taktirko Mateje Junc zelo všeč.
V delavnici kreativnega pisanja tekstov so učenci pod vodstvom učiteljice Jadranke Zekić pisali svoje lastne pesmi. Najprej pa so se ogreli s »trimčkanjem možganov«, kot so asociacije in igranje z besedami. Potem pa je nastalo nekaj pesmi.

V vseh delavnicah je bilo veliko zabave in seveda tudi glasbe.

Učenki 8.a, OŠ Zbora odposlancev

IMG 9066IMG 9067IMG 9070IMG 9073IMG 9077IMG 9081IMG 9082IMG 9083IMG 9085IMG 9091IMG 9097IMG 9098IMG 9100IMG 9101IMG 9102IMG 9103IMG 9104IMG 9119IMG 9123IMG 9124IMG 9127IMG 9128IMG 9130IMG 9132