2. B RAZISKUJE

Na sprehodu v naravi lahko najdemo marsikaj zanimivega. Ob nabiranju pisanega jesenskega listja sem na spodnji strani lista opazila jajčeca. Z otroci smo jajčeca dali v posodico z listjem, še prej pa smo si jih dobro ogledovali. Če smo pozorno gledali, smo po nekaj dnevih lahko opazili, kako nas gledajo in se smehljajo. Le čigava jajčeca so to? Med opazovanjem iščemo slike jajčec na internetu, da bi lahko določili, kaj se bo iz njih izleglo. Metulji jih ležejo tako. Pa so res metuljeva jajčeca? Ali pa je smrdljivi hrošč, saj se njegova jajčeca tako lepo smejijo…Mogoče nam uspe in ugotovimo, preden se kaj izleže.
Naslednji dan je v šolo prinesla jajčeca tudi Katarina. Našla jih je na domačem igrišču, v peskovniku. Pravi, da so verjetno polžja jajčeca. Uredila jim je domek in tako vsak dan opazujemo, kaj se z jajčeci dogaja. Tudi ta jajčeca smo si natančno ogledali in po nekaj dnevih smo opazili, da se v njih nekaj spreminja. Nastala je bela gmota. Ali bo res polž?

Nina Zver

Image00001Image00002Image00003Image00004Image00005Image00006Image00007Image00008