REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

2014-03-06 10.36.22

V četrtek, 6.3.2014, smo jaz – Venesa Obrstar, moj mentor Peter Gradišar in nekaj drugih učiteljev ter njihovih mentorjev odšli v Novo mesto na regijski parlament. Ko smo prispeli, smo najprej izžrebali številko sedeža, kjer smo potem sedeli (jaz sem dobila številko 15). Ko smo izvedeli, kako bo naš dan potekal, smo se predstavili in povedali, kako smo se pripravljali na naši šoli. Potem smo se pogovarjali o različnih temah: odnosi v šoli, družini in družbi. Na projekciji smo prebrali, v katerih skupinah bomo. Jaz sem bila v skupini B, kjer smo debatirali o razmerah/odnosih v šoli. Pogovor je tekel o sami šoli, o učiteljih ipd. Nato smo naše pogovore predstavili, ostali predstavniki pa so lahko po naši predstavitvi komentirali. Seveda pa smo tudi mi lahko kaj pripomnili o njihovih predstavitvah. Naš dan se je končal tako, da smo izvolili 7 kandidatov, ki bodo šli še na zadnjo stopnjo otroškega parlamenta, to je državni parlament.

Na ta dan bom imela lepe spomine, saj je bila to odlična izkušnja in tudi nekaj novih prijateljev sem spoznala J

Pripravila: Venesa Obrstar, 9. B (OŠ Zbora odposlancev Kočevje