VELIK USPEH MLADIH STRELCEV OSZ KOČEVJE NA REGIJSKEM TEKMOVANJU V STRELJANJU Z ZRAČNIM OROŽJEM

V soboto, 8. marca 2014, je na strelišču na Dolenjski cesti v Ljubljani potekalo regijsko tekmovanje v streljanju z zračnim orožjem. V Sloveniji je 7 strelskih regij in Ljubljanska regija je med vsemi najmočnejša.
Naši strelci so nastopili v naslednjih kategorijah: cicibani, mlajši pionirji, pionirji in kadeti.
Ekipa pionirjev v sestavi Jakob Jurjevič, Miha Marinč in Luka Štajdohar, je s 523 krogi postala regijski prvak. Med posamezniki je Jakob Jurjevič s 179 krogi od 200 postal regijski prvak. Drugo mesto je zasedel Miha Marinč z enakim številom krogov, vendar s slabšo drugo serijo.
Kadet Domen Jarni je s standardno zračno puško s 378 krogi od 400 osvojil srebrno medaljo.
Ekipno so cicibani Demej Jarni, Jan Štajdohar in Vid Dejak osvojili 2. mesto. Demej Jarni je med cicibani posamično osvojil odlično 2. mesto.
Ekipa mlajših pionirjev v sestavi Gal Žvab, Tim Oberstar in Uroš Janež je z 489 krogi zasedla 3. mesto.
Prvič je na tekmovanju nastopila tudi mlajša pionirka Tjaša Avžlahar in s 160 krogi zasedla 8. mesto.
17 strelcem in strelkam OSZ Kočevje, ki so potrdili normo za udeležbo na državnem prvenstvu, ostaja še mesec dni priprav na državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem, ki bo sredi aprila 2014 v Rečici pri Laškem. Želimo jim veliko uspehov.