V četrtek, 24. 11. 2022, in v petek, 25. 11. 2022, so imeli učenci 7. razredov naše šole kulturni dan z naslovom RTM Kočevska – Ogrlica kulture.

Učenci so pod vodstvom ge. Vesne Jerbič Perko iz Pokrajinskega muzeja Kočevje v prvem delu spoznali, kako se stare predmete družinske zapuščine pravilno opiše, razvršča in pripravi za razstavo. Kdor je prinesel stare fotografije ali predmete svoje družine, jih je tudi predstavil. V  drugem delu so učenci pod vodstvom ge. Tine Žele spoznavali svoje korenine – od kod prihajajo, kako so prišli na Kočevsko in podobno. Ogledali so si tudi razstavo Monike Plemen: Odsev prezence v Likovnem muzeju Kočevje in razstavo z naslovom Nobilitirane rodbine, mestni sodniki in častni meščani mesta Kočevje, ki je locirana pred našo šolo in jo po krivici pogosto prezremo, ko hodimo že iz navade v šolo. Zato postojmo in si vzemimo trenutek! Dan dejavnosti je v celoti financirala Občina Kočevje.

vodja dejavnosti: Mateja Malnar

Dostopnost