Spoštovani starši,

… in že je tu 1. 9., ki je zgodovinsko zelo pomemben datum, posebej pa ga za vas in nas zaznamuje pričetek novega šolskega leta… Vstopamo v šolsko leto 2023/2024.

… in ponovno je tu moje obveščanje, ki ga boste deležni vsak ponedeljek v tednu. Namen obvestil je, da ste vedno obveščeni o pomembnih stvareh v zvezi z našo šolo, da vas nagovarjam kaj bi bilo dobro narediti in predvsem, da nikoli nihče ne more reči, da o kakšni zadevi ni bil obveščen

NAJPOMEMBNEJE – jutri poteka pouk tako kot je zapisano v obvestilu na spletni strani šole – https://www.oszboraodposlancev.si/2023/08/30/obvestilo-za-1-solski-dan/

Prvi šolski dan smo seveda veseli snidenja z vsemi našimi učenci, posebno pozornost pa si zaslužijo naši prvošolčki. Kar 66 jih prihaja na šolo prvič in seveda se bomo potrudili, da bo 1. dan poseben, seveda pa tudi, da bo šola njihov drugi dom, v katerega bodo radi prihajali.

Skupno nas je letos trenutno na šoli že 592, številka pa še kar narašča… Torej daleč največ v zgodovini OŠ Zbora odposlancev. Zato že takoj na začetku – da bo na šoli vse potekalo tako kot mora, se bodo vsi učenci držali pravil in reda, ki so opisani v štirih pomembnih pravilnikih – Hišni red, Pravilih šolskega reda, Vzgojnem načrtu in Pravilih obnašanja v OPB. Kako vesel bi bil, če bi jih skupaj z otroki prebrali in se o njih pogovorili.

Vsem nam je v interesu, da se VSAK otrok na šoli počuti varno in sprejeto, ter bomo za to naredili vse. Nihče od učiteljev, še najmanj pa jaz, ne bo nikoli dopustil, da bi se kdo postavljal v šoli nad kogarkoli. V šoli je jasna hierarhija in to je prvo temeljno pravilo. Učenci pa vedo, da smo učitelji na šoli vedno pripravljeni, da jim prisluhnemo, jih skušamo razumeti in se z njimi vedno pogovoriti. Temu bodo tudi letos namenjene pogovorne urice. Spoštovanje je torej vrednota, ki je tu vsekakor dvosmerna…

In prav temeljne vrednote bomo pri našem delu v šoli razvijali, ter si iskreno seveda v sodelovanju z vami želeli, da iz šole izstopijo mladostniki pripravljeni na življenje, mladostniki, ki jih bomo z veseljem in ponosom pospremili na nove poti…

Učenci bodo jutri domov prinesli kar nekaj obvestil in tudi obrazcev, za katere vas prosim, da jih čimprej izpolnite in po otroku pošljete nazaj, da bomo lahko v šoli uredili vso potrebno birokracijo.

Lepo vas pozdravljam in vašim otrokom, ter seveda posledično tudi vam, želim miren vstop v novo šolsko leto.

Peter Pirc, ravnatelj

Dostopnost