Tudi v letošnjem letu smo v okviru mednarodnega projekta Krokus šolski vrt spremenili v prizorišče spomina, ljubezni in sočutja. Z učenci, ki obiskujejo DNU Zgodovina, smo posadili čebulice rumenih žafranov, ki nas bodo skozi leto spominjale na pomembno sporočilo. Namreč rumeni žafrani simbolizirajo upanje, svetlobo in radost ter simbolizirajo Davidovo zvezdo, ki so jo Judje morali nositi v času druge svetovne vojne. S tem dejanjem želimo izraziti podporo in sočutje do vseh otrok, ki so izgubili življenje v holokavstu, a hkrati tudi širiti sporočilo, da moramo varovati svet in skrbeti drug za drugega.

Ne pozabite, majhni koraki so ravno tako močni in pomembni, da gradimo svet brez nasilja in širimo sočutje, mir in enotnost.

mentorica Katja Koleta