Prostovoljstvo na OŠ Zbora odposlancev Kočevje

V torek, 21. 11. 2023, smo tri učenke 7. B obiskale skupino predšolskih otrok v Ostržku, enoti Vrtca Kočevje. Z učiteljico Petro Špiletič Latin smo v skupini Medvedki izvedle bralno dejavnost.

Prijaznemu sprejemu med sedenjem v krogu sta sledila pogovor o knjigi in branje pravljice Pod medvedovim dežnikom. Zatem smo z otroki ustvarjali v treh kotičkih; v prvi skupini smo sestavljali medvedke, v drugi smo jih barvali, v tretji skupini pa smo izdelovali dežničke. Tako je na koncu vsak otrok domov odnesel medvedka z dežnikom.

Namen našega obiska je dati zgled sodelovanja med generacijami in spodbujati prostovoljstvo. Dejavnosti smo namreč učenke pripravile povsem prostovoljno, samostojno in v svojem prostem času. Otroci so bili zelo veseli našega obiska in skupnega druženja, me pa smo obudile spomine na otroštvo v vrtcu.

Nekaj utrinkov s srečanja si lahko ogledate tudi na spletni strani Vrtca Kočevje.

Ula Bejtovič, Mia Naglič Kavran in Mia Elena Tovilović