Košarkarska ekipa Osnovne šole Zbora odposlancev je v torek 5. decembra že 2.letošnji turnir zaključila s prepričljivim 1.mestom in ostajajo neporaženi po občinskem in področnem turnirju. Posledično so se uvrstili na državno tekmovanje, kjer bo konkurenca še močnejša. Že na področnem tekmovanju so jim nasproti stale močne ekipe sestavljene s pretežno starejšimi igralci, ki so člani košarkarskih klubov, ampak s predanostjo na šolskih treningih in močno voljo jim nihče ni bil kos. Celotna ekipa je bila pripravljena priti celo na trening pred šolo ob 6h zjutraj, kar pokaže kako močna volja jih združuje. Na samem tekmovanju jim je malo bliže prišla le ekipa OŠ Brinje Grosuplje, ki se je dolgo upirala predvsem zavoljo fizično močnih starejših košarkarjev, a ni zdržala naleta kočevskih fantov, ki so vsi dali vse od sebe in zbrano pripeljali tekmo do konca. Zdaj ekipa pod vodstvom trenerja Košarkarskega kluba Kočevje nadaljuje priprave na še težje tekme, kjer bo potrebno veliko osredotočenosti in trd boj do zadnjih moči, saj je želja priti še dlje in zaključiti sezono čim višje med najboljšimi osnovnimi šolami, kamor so že prispeli. Prvi cilj je dosežen, garamo do naslednjega. Naj se sliši vzklik “Zbora” (ki ga vzklikajo fantje med segrevanjem in timeouti) po celi Sloveniji!

Ekipa:

Juš Kovačič