Učenci naše šole so dejavni na različnih področjih, posebej ponosni pa smo na vse, ki v današnjem svetu naglice najdejo čas in voljo za prostovoljno udejstvovanje.

Pomen prostovoljstva v lokalni skupnosti in družbi s svojim delovanjem poudarja tudi Občina Kočevje. V tem kontekstu so se v sredo, 6. 12. 2023, v Srednji šoli Kočevje zbrali prostovoljci kočevskih osnovnih šol, ki jih je sprejel župan dr. Vladimir Prebilič. Zahvalil se jim je za dosedanje delo in osmislil njihovo nadaljnje udejstvovanje.

Srečanje je na poseben način obeležilo mednarodni dan prostovoljstva, učencem in učiteljem pa dalo potrditev, da je najpomembneje pomagati takrat, kadar vemo, na nam tega ne more nihče povrniti. Takrat dobrota zagotovo najde pot nazaj …

Mentorici: Zarja Golouh Kosten in Petra Špiletič Latin