BILO JE NEKOČ…. SO NAM PRIPOVEDOVALE BABICE

Otroci zelo radi poslušajo, predvsem pa radi podoživljajo življenje v preteklosti. In kdo zna najbolje opisati življenje v preteklosti? Naše babice. V 2. B, smo na obisk povabili babice iz Društva upokojencev Kočevje. Prva je v razred stopila babica s košaro v eni in s knjigo v drugi roki. Oblečena je bila v dolgo krilo s predpasnikom. Sledila ji je druga babica. Enako oblečena, z dežnikom v eni in polno košaro dobrot v drugi roki. Sledila ji je še tretja babica. Tudi ta je imela košaro in opirala se je na palico. Otroci so jih veselo pozdravili in polni pričakovanja čakali, kaj sledi. Babice so se posedle in otrokom brale pravljice, zastavljale uganke in pele ljudske pesmi. Otrokom so pripovedovale, kako so živele včasih. Pokazale in pripovedovale so jim, kako so jim mame naredile pričesko, šivale obleke, kako so bile kaznovane doma in v šoli, ter kako so preživljale čas svojega otroštva. Otroci so jih veliko spraševali in vneto poslušali. Pred odhodom so babice otroke tudi pogostile in s tem povečale toplino obiska in zadovoljstvo otrok.
Društvu upokojencev Kočevje, in predvsem našim »babicam« se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje pri pouku.

Nina Zver

Image00019Image00023Image00038Image00045Image00046