Naša šola je ena izmed glavnih snovalk natečaja Moja domovina. Gre za literarni, likovni in fotografski natečaj, ki povezuje tako osnovnošolce, kot tudi srednješolce. V začetku je projekt vodila in povezovala ena šola, leta 2012 smo se priključili mi, od leta 2013 pa smo natečaj vodili na treh šolah. Letos se prireditev širi kar na 12 šol po Sloveniji, ki bodo ob istem času gostile mlade literate, likovnike in fotografe iz vse Slovenije, ki so ustvarjali na temo domovine. Letošnja tema je bila Moja domovina – Srečanja pri vodnjakih in studencih.

Svečana prireditev bo v četrtek, 4. junija 2015 ob 18:00 uri na OŠ Zbora odposlancev Kočevje, ko bomo predstavili dela mladih literatov in jih tudi svečano nagradili.

Domovina je ena sama in nam mora biti v ponos, veselje in navdih, ter se moramo zanjo vedno truditi. Zanjo so se v preteklosti borili naši rojaki in vsem njim v čast in zahvalo, izvajamo ta natečaj.

Lepo vabljeni vsi, ki imate svojo domovino radi…

vabilo-DOMOVINA