Na naši šoli, v stavbi na TZO, je 5. in 6. 6. 2015 potekala 1. bralna noč, ki so se jo udeležili učenci od 6. do 9. razreda, ki so opravili bralno značko v letošnjem šolskem letu. Učenci so se priključili delavnici branja pravljic pod vodstvom g. Davida Šušla, ki sta jo organizirali knjižničarka ga. Meta Šilc Marincelj in učiteljica ga. Jadranka Zekić, in delavnici branja knjige Krive so zvezde avtorja Johna Greena, ki jo je izvajala učiteljica ga. Mateja Malnar. Kasneje so si učenci lahko ogledali tudi film po tej knjižni predlogi z istim naslovom. Pravo presenečenje sta nam s svojim obiskom pripravila ga. Meta Rupar in njen štirinožni prijatelj Bugi, terapevtski pes iz društva Tačke Pomagačke. Večina učencev je tudi prespala na šoli. Zjutraj je sledilo umivanje, preoblačenje, pospravljenja in zajtrk. Poslovili smo se dobre volje s sklepom, da se naslednje leto zopet dobimo!