MENJAVA OKEN

Večina staršev, ki ste vezani na staro Bračičevo šolo, ste verjetno opazili, da je šola v zadnjem letu pridobila svežino. Končno smo dovolj glasni in smo bili uslišani, da šola nujno potrebuje renovacijo. Večina del je bila opravljena med letošnjimi počitnicami in spodnje slike prikazujejo in dokazujejo, da je to veličastna stavba, ki si zasluži veliko začetnico pred imenom šola. V stavbi je znanje prejemalo že pet generacij, naši najmlajši pa so septembra prišli v šolo, ki so jo že na daleč krasila nova okna. Ob nadziranju prenove sem se resno zamislil kakšna sreča je bila na naši strani, da se nikomur nikoli ni nič zgodilo. Okna so v bistvu razpadla na stavbi in ob demontaži so izgubila takoj svojo obliko. Poleg oken pa so bila seveda prenovljena tudi vhodna vrata, ki takoj nakazujejo, da je vstop v hram učenosti svečan. Takoj za vrati pa nas čakajo prenovljena tla in v prvem nadstropju prenovljen WC. Seveda pa so ob takem zagonu svoje doprinesli še delavci šole. Hišnik je prebarval vse stene, učiteljice vrata, čistilke in učiteljice so vse prečistile in naenkrat je pred nami res zgradba, ki jo s ponosom obiščemo.
Seveda je za popraviti še mnogo stvari, a pomemben je začetni zagon in občutek, da je končno nekomu mar za to zgradbo. Prepričan sem, da bo v naslednjih letih poskrbljeno, da bo ta stavba v ponos Kočevju in šolski mladini.

Peter Pirc

Image0002Image0003Image0006Image0008Image0010Image0011Image0014Image0015Image0016Image0023Image0027Image0064Image0068