ROKOMETNO TEKMOVANJE DEKLICE 1999 IN MLAJŠE

Pa začnimo lepo na začetku. V mesecu novembru natančneje 6.11.2013 je v športni dvorani potekalo rokometno občinsko tekmovanje za deklice 1999 in mlajše. Na tekmovanju sta sodelovali ekipi OŠ Zbora odposlancev in OŠ Stara Cerkev. Ekipa naše šole v sestavi: Megi Topalović, Lea Bizjak, Pia Šneperger, Marina Mujanovič, Ula Otoničar, Tonja Fotivec, Klavdija Zajc, Maša Rautovič se je prepričljivo z visoko zmago uvrstila na področno tekmovanje.
Dekleta so z nestrpnostjo pričakovale dan, ko bodo znova stopile na parket in pokazale kaj znajo. Naša šola je bila izbrana za organizacijo področnega tekmovanja, ki se je odvilo 12.12.2013 v športni dvorani Kočevje. Na tekmovanju so sodelovale štiri osnovnošolske ekipe: OŠ Stara Cerkev, OŠ Log-Dragomer, OŠ Stična in OŠ Zbora odposlancev. Prva tekma proti ekipi OŠ Log-Dragomer je bila dramatična do samega konca saj je naša ekipa polčas zgubljala za en gol…dekleta niso popustila, stisnila v obrambi in na koncu slavila z rezultatom 13/11. Z zmago so se uvrstila v boj za prvo mesto. Prišel je veliki finale proti ekipi OŠ Stara Cerkev. V boj so se podala s strahom, saj je v vratih nasprotne ekipe stala članska vratarka. Ko je strah popustil so se dekleta zbrala in pokazala odločno igro tako v napadu kot tudi v obrambi. Tekma se je končala z rezultatom 14/11 za naša dekleta in pokal za 1. mesto je bil naš. Veselje ob osvojitvi pokala je bilo še toliko večje saj so kljub številnim poškodbam in razliki v letih pokazale, da zmorejo. Dekleta so bila na tekmovanju dve leti mlajša od svojih nasprotnic. Tekmovanje nadaljujejo v četrtfinalu osnovnošolskega državnega prvenstva.

 

Dostopnost