PROSLAVI OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU 8.FEBRUARJU

Slovenski kulturni praznik 8.februar smo na naši šoli počastili z dvema proslavama.

Prvo šolsko uro je potekala proslava za drugo in tretjo triado. Rdeča nit proslave je bil Prešernov natečaj ,ki je imel zanimiv naslov, »Cel svet imam na dlani«. Učiteljice slovenščine so izbrale nagrajence od 4. do 9.razreda. Lepe knjižne nagrade so prejeli: Sara Naglič Kavran 4.c, Amanda Didović 5.b, Nana Kozinc 6.d, Lan Zobec 7.c, Alja Ruparčič Petan 9.b in Ema Novak 9.a. Članici novinarskega krožka Nana in Stela sta  predstavili delčke posameznih nagrajenih del in bili smo presenečeni, kako ustvarjalni in razmišljujoči so bili prav vsi teksti. Prisotne je v odsotnosti ravnatelja nagovoril naš psiholog Peter Gradišar, ki je tudi podelil priznanja. O kulturi, prijateljskih odnosih, sodelovanju in upoštevanju drug drugega je razmišljal povezovalec programa Luka. Proslavo sta popestrila  Otroški pevski zbor Vrtiljak in Mladinski pevski zbor. Za pravi glasbeni zaključek pa je poskrbel šolski band s pesmijo Slovenskega naroda sin.

Drugo šolsko uro je sledila proslava za prvo triado. Povezovalke programa Vita, Hana in Inty so  se spremenile v Franceta Prešerna, Julijo in pripovedovalca, ter nas popeljale skozi ustvarjanje slovenskih kulturnikov. Vita in Hana sta se predstavili še na klavirju in flavti.  Svoj ples si je zamislila in odplesala Iza Šarčević.  Učenke tretjih razredov Zara, Orijana, Ana Lora in Iza so zelo doživeto predstavile pesem  Kulturna, ki jo je napisala naša učiteljica Andreja Pogorelec Šenk. Seveda ni šlo brez razigranega petja Otroškega pevskega zbora Zvezdice in Otroškega pevskega zbora Piki Jakob.

Učenci vseh razredov so nato dan nadaljevali še s številnimi dejavnostmi v sklopu dneva dejavnosti.

Vodja proslav: Mateja Junc