VOJNA ZA SAMOSTOJNO SLOVENIJO 1991

V ponedeljek, 15.4.2024, je na naši šoli potekala Proslava  ob otvoritvi gostujoče razstave VOJNA ZA SAMOSTOJNO SLOVENIJO 1991.Razstavo je pripravilo veteransko policijsko društvo Sever Ljubljana. Razstava na zanimiv in poučen način prikazuje osamosvojitveno vojno za Slovenijo. Na panojih so razstavljene fotografije in opisani dogodki med desetdnevno vojno. Številne fotografije in teksti so nas presunili, saj nismo vedeli zanje. V nagovoru je predsednik veteranskega policijskega društva Sever Ljubljana, mag. Darko Drevenšek poudaril, da želijo predvsem mlade seznanit  s tem pomembnim delčkom naše zgodovine in odgovoriti na vsa vprašanja, ki bi jih ob tem imeli. To sta ob koncu programa tudi storila povezovalec Luka in soavtor razstave, generalni sekreta zveze policijskih veteranskih društev, g. Anton Pozvek. V programu so sodelovali še Otroški  pevski zbor Vrtiljak, Mladinski pevski zbor naše šole, ter Pihalni kvintet orkestra policije. Za sprostitev so poskrbele Vita, Hana in Inty, ki so se  prestrašile številnih »obiskovalcev v modrem« in nam razložile, kdo je bila milica. Najprej so si razstavo ogledali učenci osmih in devetih razredov.  Razstava bo na ogled do 26.aprila 2024.

Mateja Junc, vodja in organizator proslave

Dostopnost