V soboto, 8.12.2018, je bil na šoli prav poseben dan.

Vsi učenci in učitelji smo pripravljali izdelke za našo že kar tradicionalno prireditev, BOŽIČNO – NOVOLETNI BAZAR, ki bo potekal v ponedeljek, 10. 12. 2018, v avli naše šole. Po končani prireditvi, si bodo obiskovalci v zameno za prostovoljni prispevek izbrali darilce.

Med potekom tehniškega dneva je bilo čutiti prav prijetno, mesecu in praznikom primerno vzdušje.

Oblikovalo, ustvarilo se je ogromno različnih izdelkov v katere so učenci in tudi učitelji vložili veliko truda in domiselnosti.

V 1.A razredu so učenci oblikovali čudovite lesene obešanke in kazala za knjige, ki so jih ustvarjali s pomočjo pihanke.

V 1.B razredu so učenci izdelovali smrečice iz lesenih palčk. Ena skupina učencev pa je s postopkom mokrega polstenja milu nadela oblekico iz filcane volne.

V 1.C razredu so bili ekološko osveščeni, saj so učenci reciklirali stara oblačila in jih spremenili v uporabne nakupovalne vrečke. Pa ne samo to, oblikovali so tudi »čajne« venčke.

V 2.A razredu so učenci oblikovali voščilnice, darilne vrečke, bralne kazalce, smrečice in Božička.

V 2.B razredu so nastajale čudovite miniaturne smrečice iz storžev.

V 2.C razredu so se ustvarjali okraski za novoletno drevo v obliki venčkov.

V 3.A razredu so učenci izdelovali voščilnice, iz filca smrečice in venčke, ki jih bodo učenci odnesli domov.

V 3.b razredu so nastajali obeski za ključe in za na vrata, oblikovale so se stenske slike in voščilnice.

V 3.c razredu so učenci oblikovali svečnike in okrasne zvezdice.

V 3.D pa so pri delu pomagali še starši, ki so skupaj z otroki ustvarili namizno novoletno dekoracijo.

V 4.A so ljubitelji lesa iz katerega so nastale prekrasne mucke in ptički.

V 4.B razredu so dokazali, da se tudi iz papirja, da oblikovati domiselne izdelke kot so npr. božične zvezde in dobromisleči angelčki.

V 4.C razredu so bili učenci res ponosni na svoje »čudovite« škatle.

V 5.A razredu je nastalo veliko lepih izdelkov: jelenčki iz kuhalnice, snežaki, sestavljanke, angelčki. Vse iz različnih materialov.

V 5.B je spet zadišalo po lesu, saj so učenci lesene deščice opremili z izvirnimi napisi, oblikovali so voščilnice, obeske za smrečico-ključe, angelčke, okrasne škatle.

V 5.C imajo radi obešanke. Učenci so oblikovali lesene (srčne) obešanke in okraske za smrečico iz naravnega materiala.

V 6. A razredu so nastali svečniki iz kozarcev, v 6.B venčki kot okras za novoletno drevo, snežaki iz volne in zimske kapice ter v 6.C obeski iz das mase.

V 7.A razredu so bili bolj šivalno usmerjeni. Učenci so z uporabo filca, sukanca in šivanke oblikovali lepe ptičke, srčke in smrekice.

V 7.B razredu so se učenci trudili narediti lesene okvirčke za slike. Posebno domiselni pa so bili pri oblikovanju svojih »božičnih vrečk«.

V 7.C razredu so učenci uspeli narediti ogromnega snežaka iz plastičnih lončkov kot tudi zimske volnene kape in prekrasne svečnike.

V 8.A razredu so se učenci poigrali z lesenimi koluti s katerimi so oblikovali smrekice.

V 8.B razredu je tudi nastalo zelo veliko ličnih izdelkov: smrekice in zvezde iz lesa, pojoči angelčki, jelenčki za otroška darila, voščilnice.

V 9.A razredu so učenci ustvarili snežne krogle, svečnike in obeske za ključe.

V 9.B razredu je zadišalo po naravnih materialih iz katerih so učenci oblikovali novoletne venčke. Izdelali pa so tudi nekaj svečnikov in obeskov.

Iz zapisanega je razvidno, da je ta dan res bil bogato, ustvarjalno, naravnan.

Na fotografijah je ujetih nekaj utrinkov tehniškega dne.

Učiteljica

Martina Porenta Pleše