Učenci 1. c smo v sklopu teme Zima spoznavali tudi zimske športe. Enega smo tudi sami preizkusili. To je drsanje. Z različnimi občutki smo odšli na mestno drsališče. Eni smo že imeli izkušnje in znanje o drsanju, spet drugi smo si drsalke obuli prvič. Zelo veseli smo bili pomoči starejših učencev in učiteljev pri premagovanju prvih strahov, korakov, drsljajev na drsalkah. Ob zaključku ure drsanja smo bili vsi več kot zadovoljni in ponosni nase, kajti vsi smo drsališče zapustili kot pravi drsalci. To pomeni, da sedaj znamo vsi drsati. Zagotovo se ponovno vrnemo na drsališče in naše spretnosti drsanja še izboljšamo.

In še naši občutki takoj po drsanju:

Kaj ti je bilo všeč? Kaj ti ni bilo všeč?

Ko sem pridrsala do Tine. (Uma)

Ko sem hodila na drsališče. Ker sem že znala drsati, sem se zabavala s sošolci in velikimi učenci. Nekaj starejših učencev sem poznala: Vito, Zarjo. (Luna)

Najbolj všeč mi je bilo, ko smo imeli celo drsališče zase. (Dorian)

Všeč mi je bilo, ko sem drsal. (Niko)